• 03rd, П’ятниця, Лютий 2012

Додаток № 1

до рішення селищної ради № 15

від 22 листопада 2010 року

ПРАВИЛА

благоустрою території по забезпеченню

чистоти і порядку в селищі Гребінки

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Ці правила регулюють права і обов′язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території селища, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у селищі.

2. Правила містять загальнообов′язкові на території селища норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно зі ст. 152 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.

3. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є керівники та інші посадові особи підприємств,організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту “Відповідальні посадові особи”), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

4. Контроль за дотриманням цих Правил та координація дій відповідних посадових осіб, пов′язаних з їх виконанням, здійснюється виконавчим комітетом Гребінківської селищної ради.

2. ОБОВ′ЯЗКИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, А ТАКОЖ ГРОМАДЯН

5. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов′язані.

5.1. Утримувати належні їх, закріплені ділянки та прилеглі до них території у належному санітарному стані.

При визначенні терміну “прилегла територія”:

– встановити розмір 15 м від об’єктів торгівлі (магазинів, кафе, аптек) для постійного обслуговування і утримання в належному санітарному стані, в тому числі і очищення від снігу;

– для індивідуальних житлових будинків – від “червоної лінії” забудови до дороги вулиці;

– для не житлових та адміністративних приміщень та територій підприємств, організацій та установ – від “червоної лінії” забудови до дороги вулиці.

5.2. Утримувати у належному санітарно-технічному стані будівлі, споруди та території. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд, облажднання, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.

5.3. Забезпечувати не менше 2-х разів на рік обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження акткми.

5.4. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд та пам′ятників архітектури.

5.5. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів, дозволів виконкому та відділу архітектури та містобудування та за умови одержання ордера на виконання цих робіт у Васильківській інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю.

5.6. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії, малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою, паркувати автотранспортні та на території селища у встановленому порядку.

5.7. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення.

5.8. Проводити земельні та будівельні роботи, насипання піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкції і матеріалів, суворо дотримуватись вимог проекту організації будівництва і тільки на підставі відповідного дозволу Василшьківської РДА та виконкому селищної ради. Своєчасно і якісно проводити благоустрій територій після закінчення цих робіт.

5.9. Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм.

5.10. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття біля житлових будинків, торгових об′єктів, адміністративних будинків та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані.

5.11. Не допускати прокладання теплопроводів, водопроводів та інших інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод.

5.12. Забезпечувати виконання планових і аварійних робіт тільки за дозволом Васильківської інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю або виконавчого комітету, дотримуючись при цьому всіх вимог та умов, зазначених в дозволі.

5.13. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм, рекламоносіїв згідно з паспортом, затвердженим відділом архітектури та містобудування Васильківської РДА.

5.14. Утримувати в належному санітарному стані земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.

5.15. Вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об′єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

5.16. Організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїзджу частину вулиць.

5.17. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, здійснювати його вивезення по мірі необхідності, забезпечувати

виконання заходів по запобіганню пилоутворення на територіях об′єктів, не допускати відкачування та виливання води на проїжджу частину вулиць, газони, тротуари, у водойми.

5.18. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків і споруд для забезпечення техніки безпеки обов′язково використовувати захисну сітку чи плівку.

3. ДІЇ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ, ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ

ОРГАНІЗАЦІЙ, А ТАКОЖ ГРОМАДЯН, ЩО ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ

ЦИМИ ПРАВИЛАМИ

6. Відповідальним посадовим особам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:

6.1. Захаращувати території матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо.

6.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.

6.3. Проводити всі види будівельних, монтажних і ремонтних робіт без ордеру Васильківської інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю та виконавчого комітету на їх виконання.

6.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля деревини, листя, сніг у невідведених для цього місцях та влашовувати звалища.

6.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання, механізми за межами будівельних майданчиків, ліній забудов селища та на прилеглих до будинків територіях.

6.6. Мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначених для цього місцях.

6.7. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.

6.8. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.

6.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях.

6.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, тощо.

6.11. Вивішувати дорожні знаки без погодження з виконавчим комітетом, Державною автомобільною інспекцією ГУ МВС України у Київській області.

6.12. Встановлювати на дорогах вулиць селища перешкоди для проїзду автотранспортних засобів.

6.13. Забруднювати, самовільно змінювати межі акваторії та прибережні смуги річки Протока та ставків.

6.14. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах водоймищ селища, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також іздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон селища та паркування на них.

6.15. Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньо-квартальних проїздах, що заважає проїзду спеціальних

машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового та приватного вантажного і пасажирського трннспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.

6.16. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки, використані шини та відходи виробництва тощо.

6.17. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

6.18. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.

6.19. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір′я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.

6.20. Розпивати пиво і спиртні напої, лузати насіння у громадських місцях.

4. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

7. Закріплення ділянок територій за підприємствами, організаціями та установами селища проводиться рішеннями Гребінківської селищної ради та її виконавчого комітету.

8. У разі оренди території, будівель і приміщень порядок утримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлює орендодавець в договорі оренди.

9. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою передбачений цими Правилами, визначається рішеннями Гребінківської селищної ради і розпорядженнями Гребінківського селищного голови.

Селищний голова Н.С.ЗБАРАЩЕНКО