• 02nd, Четвер, Лютий 2012

ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

Київської області

Р І Ш Е Н Н Я

від 28 липня 2011 року № 71- VII VI

Про затвердження Правил

дотримання тиші у громадських

місцях на території смт Гребінки

З метою забезпечення законних прав та інтересів громадян щодо додержання тиші у громадських місцях на території селища, керуючись Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”, ст.ст.26, 30, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”,

селищна рада вирішила :

1. Затвердити Правила дотримання тиші у громадських місцях на території смт Гребінки (додаються).

2. Встановити, що контроль за виконанням Правил дотримання тиші у громадських місцях на території смт Гребінки покласти на Гребінківське селищне відділення міліції.

3. Виконкому селищної ради оприлюднити ц е рішення через оголошення по місцевому радіомовленню .

4. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря селищної ради Красовську О.І .

Селищний голова Н.С.Збаращенко

Додаток

до рішення селищн ої  ради

від 28 липня 2011р 71- VII VI

ПРАВИЛА

дотримання тиші у громадських місцях

на території смт Гребінки

1. Загальні положення

1.1. Правила дотримання тиші у громадських місцях на території смт Гребінки (надалі – Правила) розроблені відповідно до Конституції України,  Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”, Кодексу України про адміністративні правопорушення, інших нормативно-правових актів чинного законодавства України, з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо акустичного комфорту у громадських місцях на території смт Гребінки .

1.2. Правила є обов’язкові до виконання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичними особами – підприємцями, а також громадянами.

1.3. Правила містять загальнообов’язкові на території селища норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно зі статтями 152, 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Терміни та визначення

У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:

захищені об’єкти – житлові будинки і прибудинкові території; лікувальні заклади; будинки-інтернати, заклади освіти та культури; готелі і гуртожитки, розташовані у межах селища ; заклади ресторанного господарства, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків;

інші місця громадського користування – всі місця, які доступні чи відкриті для населення постійно або час від часу, у тому числі підземні переходи;

піротехнічний виріб – пристрій, який призначено для створювання необхідного ефекту (світового, іскрового, димового, звукового, змішуваного) за допомогою горіння (вибуху) піротехнічного складу, у тому числі салюти, феєрверки;

піротехнічні вироби спеціального призначення – вироби, користування якими потребує спеціальних знань та навичок, відповідної атестації виконавців (користувачів) та/або забезпечення відповідних умов технічного призначення;

піротехнічні вироби побутового споживчого призначення – вироби, які призначені для розваг (проведення салютів, феєрверків), вільно продаються населенню та поводження з якими не потребує спеціальних знань і навичок, а використання здійснюється з дотриманням вимог інструкції із застосування, яка додається до піротехнічного виробу або наноситься на його споживчому пакуванні, забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров’я та життя людей, не призводить до пошкодження майна і нанесення шкоди навколишньому середовищу .

уповноважений орган виконком Гребінківської селищної ради ;

організатор – юридична чи фізична особа, яка організовує та проводить салюти, феєрверки, інші заходи з використання піротехнічних виробів у встановленому законом порядку та отримала дозвільні документи на використання побутових піротехнічних виробів;

денний час – часовий проміжок від 08.00 год. до 22.00 год. за київським часом;

нічний час – часовий проміжок від 22.00 год. до 08.00 год. за київським часом.

3. Вимоги та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжується утворенням шуму

3.1. Керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також громадяни зобов’язані:

1) не допускати на захищених об’єктах та інших місцях громадського користування перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами (40 дБ у денний час, та 30 дБ у нічний);

2) здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення шуму та щодо зниження шуму до рівня, який не перевищував би 40 дБ у денний та 30 дБ у нічний час, встановлювати штучні і природні акустичні екрани, звукозахисні споруди або захисні елементи, висаджувати дерева з властивостями забезпечення шумоізоляції тощо.

3.2. Забороняється здійснювати дії, що порушують громадський порядок та санітарні норми рівня допустимого шуму, такі як:

3.2.1. Гучні крики, свист, співи, гра на музичних інструментах, користування звуковідтворювальною апаратурою на захищених об’єктах у нічний час.

3.2.2. Використання телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів, інших звуковідтворювальних пристроїв, а також пристроїв для підсилення звуку, у тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, окремо розміщених літніх кафе, танцювальних майданчиках, що призводить до порушення тиші в нічний час.

3.2.3. Встановлення на балконах, лоджіях, відкритих вікнах та сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратури і включення її на значну потужність протягом доби.

3.2.4. Подача автомобільних сигналів на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.

3.2.5. Стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, за винятком спеціально обладнаних аварійних машин та спецавтотранспорту підприємств, що обслуговують житлові будинки та їх інженерне обладнання.

3.2.6. Прослуховування радіо та музичних фонограм при відкритих дверях та спущених вікнах автомобілів на прибудинкових територіях, стоянках та під час руху, як у нічний так і у денний час, що призводить до порушення санітарних норм рівня шуму. При цьому радіо та фонограма не повинна прослуховуватись поза радіусом 5 метрів від автомобіля.

3.2.7. Проведення будівельних, ремонтних та будь-яких інших робіт, що супроводжуються шумом з 21.00 год. до 08.00 год., а у святкові та неробочі дні – цілодобово. При цьому:

1) власник або орендар приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про час початку та закінчення зазначених робіт;

2) за згодою мешканців всіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати встановлений санітарними нормами рівень цілодобово.

3.2.8. Вчинення інших дій, що призводять до порушення тишини та спокою у нічний час.

3.3. Передбачені цими Правилами вимоги щодо дотримання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

3.3.1. Здійснення у закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, при створенні відповідних умов для  запобігання проникнення шуму у прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

3.3.2. Попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій.

3.3.3. Надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень.

3.3.4. Попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони.

3.3.5. Проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

3.3.6. Роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму у прилеглі приміщення, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

3.3.7. Відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, інших свят відповідно до рішення виконкому селищної ради, проведення спортивних змагань.

3.3.8. Проведення салютів, феєрверків, інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів у заборонений час за погодженням з уповноваженим органом місцевого самоврядування.

4. Порядок проведення феєрверків (салютів) та інших заходів з використанням піротехнічних виробів на території селища

4.1. Проведення заходів піротехнічними виробами спеціального призначення.

4.1.1. Проведення феєрверків (салютів) піротехнічними виробами спеціального призначення (надалі – професійні салюти) може здійснюватися тільки підприємствами, установами і організаціями, зареєстрованими у встановленому порядку, статутом яких передбачений такий вид діяльності.

4.1.2. Проведення професійних салютів може здійснюватися на території смт Гребінки з 8.00 год. до 22.00 год. у місцях, де проводяться театральні, спортивні та інші культурно-розважальні заходи.

4.1.3. До місць, заборонених для проведення професійних салютів відносяться:

1) місця, відстань від яких менша ніж 100 м до потенційно-небезпечних об’єктів, підприємств, місць продажу та зберігання паливно-мастильних матеріалів, будинків, лікарень, шкільних та дошкільних установ, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для старих громадян, жилих будинків;

2) мости, шляхопроводи, транспортні магістралі, тощо;

3) території об’єктів, що мають важливе історико-культурне значення, пам’ятники історії і культури, цвинтарі.

4.1.4. Підприємство, установа чи організація, яка проводить професійний феєрверк повинна:

1) отримати дозвіл на право проведення феєрверків (салютів), виданий Держнаглядохоронпраці або його територіальним органом;

2) отримати дозвіл для проведення феєрверків (салютів) на території селища .

4.1.5. Для одержання дозволу на проведення феєрверків (салютів) підприємство, установа, організація, яка проводить професійний салют, зобов’язана подати письмове звернення у термін не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення публічного заходу.

4.1.6. У письмовому зверненні вказуються:

1) дані про організатора професійного салюту – назва, місце реєстрації, юридична адреса, прізвище, ім’я, по батькові керівників та їх контактні телефони;

2) назва і мета заходу;

3) дата, місце, час та тривалість проведення професійного салюту;

4) якщо організатор професійного салюту не є його безпосереднім виконавцем – дані про організацію-виконавця професійного салюту та копію договору з виконавцем професійного салюту на його проведення;

5) дата подання, підписи організаторів або їх уповноважених осіб.

4.1.7. Письмове звернення повинно містити зобов’язання підприємства, установи, організації, яка проводить професійний салют, про дотримання заходів безпеки під час проведення професійного салюту.

4.1.8. До звернення додається копія свідоцтва про реєстрацію організації; копія дозволу, виданого Держнаглядохоронпраці, на виконання спеціальних видів робіт; копія Статуту організатора професійного салюту; копії документів, що підтверджують атестацію виконавців на право проведення небезпечних видів робіт; наказ організатора професійного салюту, у якому визначено відповідальних осіб за виконання заходів безпеки при проведенні небезпечних робіт, калібр та кількість піротехнічних виробів, тривалість проведення феєрверка та викопіювання зі схематичного плану розміщення піротехнічних виробів, будівель з нанесенням прогнозованої небезпечної зони, під’їзних доріг та інше (підписується керівником організації).

4.1.9. Уповноважений орган узагальнює надані документи та матеріали, перевіряє їх узгодження з відповідними органами державної виконавчої влади, оформляє дозвіл у термін 5 робочих днів з часу звернення.

Після отримання підписаного дозволу уповноважений орган надає його організатору професійного салюту, контролює підготовку та проведення професійного салюту, виконання заходів безпеки, завчасно інформує письмово про дату та місце проведення професійного салюту в Васильківське районне управління ГУ МНС в Київській області та Васильківський МВ ГУ МВС України в Київській області .

4.1.10. Особі може бути відмовлено у прийомі письмового звернення, якщо воно не відповідає вимогам підпунктів 4.1.5 – 4.1.8 цих Правил, про що заявнику повідомляється письмово з належним обгрунтуванням.

4.1.11. Рішення про відмову у дозволі на проведення професійного салюту може бути прийняте за такими обставинами:

1) прийняте рішення про заборону громадського заходу, відповідно до чинного законодавства;

2) заплановане організаторами проведення професійного салюту не враховує вимоги підпунктів 4.1.2. – 4.1.4 цих Правил.

4.1.12. Підприємства, установи і організації, які проводять монтаж і демонстрацію професійних салютів, можуть використовувати тільки піротехнічні вироби, які мають відповідний сертифікат.

Роботи з підготовки до запуску професійних салютів повинні виконувати атестовані на право проведення професійних салютів піротехніки при безпосередньому керівництві особою, атестованою на право керівництва демонстраціями професійних салютів (від підприємства, установи, організації, яка виконує професійні салюти).

4.1.13. Підприємство, установа, організація, яка організовує святковий захід, зобов’язана забезпечити охорону пускового обладнання на майданчику і небезпечної робочої зони від проникнення сторонніх осіб, заходи з дотримання вимог безпеки персоналу при виконанні піротехнічних робіт і зберіганні піротехнічних виробів.

Підприємство, установа і організація, що виконує професійні салюти, несе відповідальність за безпечне проведення професійних салютів згідно з чинним законодавством.

4.1.14. Після закінчення професійного салюту пусковий майданчик і прилегла територія повинні бути ретельно оглянуті з метою виявлення і збору невідпрацьованих виробів та елементів, залишків відпрацьованих піротехнічних зарядів спеціалістами організації – виконавця професійного салюту.

Знищення непридатних і невикористаних піротехнічних виробів здійснюється організацією – виконавцем професійних салютів у встановленому порядку.

4.2. Проведення заходів піротехнічними виробами побутового призначення.

4.2.1. Проведення фізичними особами заходів з використанням піротехнічних виробів здійснюється з дотриманням порядку використання побутових піротехнічних виробів, визначеного наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.12.2003 року 1649 “Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів”.

4.2.2. Проведення заходів з використанням піротехнічних виробів на захищених об’єктах у нічний час забороняється, крім випадків, коли проведення відповідних заходів погоджено з уповноваженим органом у порядку, визначеному цими Правилами.

4.2.3. Для отримання погодження особа, яка має намір проводити салюти, феєрверки, інші заходи з використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на захищених об’єктах у нічний час, зобов’язана за п’ять днів до запланованої дати проведення відповідних заходів подати письмове звернення до уповноваженого органу.

4.2.4. У зверненні має бути зазначено: прізвище, ім’я та по батькові особи, яка звертається; захід, який вона планує провести з використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів; технічні характеристики вибухових речовин і піротехнічних засобів, які використовуватимуться під час проведення заходу; об’єкт, на якому планується проведення відповідного заходу; проміжок часу, у який заплановано його проведення.

4.2.5. Уповноважений орган протягом двох днів з часу отримання звернення надає згоду на проведення вказаного у зверненні заходу або мотивовану відмову.

Уповноважений орган погоджує проведення вказаного у зверненні заходу лише за умови відсутності небезпеки нанесення шкоди життю і здоров’ю людей та їх майну.

4.2.6. У разі, якщо проведення заходу з використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на захищеному об’єкті у нічний час призвело до нанесення шкоди життю і здоров’ю людей (або) та їх майну, особа, яка проводила відповідний захід, притягається до адміністративної відповідальності за ст.ст. 152, 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Категорія: Рішення сесій