• 15, субота, Березень 2014

ВЕЛИКИЙ СИН ВЕЛИКОГО НАРОДУ

Цього року ми відзначаємо 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Це одна з тих особистостей, про які знають багато і водночас надто мало, які відомі кожному і водночас у яких стільки ще незбагненного. Два століття уже в нас є Шевченко, але кожне покоління відкриває його для себе по-новому, намагаючись відповісти на запитання: хто він – Тарас Шевченко – і ким є для нас? Поетом? Революціонером? Трибуном народного болю та гніву? Кобзарем? Так, усе це він. Але все це – лише частина його. Шевченка ми пізнаємо й відкриваємо для себе усі ці 200 років – і будемо пізнавати ще багато століть.


4 По всій Україні проходять різноманітні урочистості, присвячені знаменній даті. Виконавчим комітетом Гребінківської селищної ради створено організаційний комітет з підготовки та вшанування 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, який очолила Гребінківський селищний голова Збаращенко Н.С., розроблено заходи по його відзначенню. В селищі у жовтні 2013 року відкрито погруддя Т.Г.Шевченка на території Гребінківської ЗОШ І-ІІІ вступенів, також організаційним комітетом прийнято рішення про встановлення пам’ятного знаку з нагоди перебування Т.Г.Шевченка на Гребінківській землі та 200-річчя з дня народження, який буде встановлено 22 травня 2014 року в центральній частині селища. Проведено районний конкурс читців поезії “Живи, Тарасе, в славі віковій”, що пройшов у актовому залі школи, різноманітні виставки: проектних робіт учнів 2-4-х класів “Мій “Кобзарик”, робіт селищних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, – а також книжкові виставки в бібліотеках селища. У Гребінківській гімназії в рамках проекту “Величне слово Кобзаря” проведено конкурс на кращого читця поезій Т.Г.Шевченка “Палітра Шевченківського слова”,  Крім того, 10 березня 2014 року – у день пам’яті Т.Г.Шевченка проведено шевченківські читання, у яких взяли участь дорослі і діти, гребінківці та запрошені гості. А вже 12 березня в актовому залі Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшло урочисте зібрання “Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка нема”.

10 Розпочався захід з майстерної гри народного аматорського педагогічного  ансамблю народних інструментів Гребінківської школи мистецтв, який виконав “Елегію пам’яті Т.Шевченка” М.Лисенка та “Мелодію” М.Скорика . Уважно слухали присутні виступ учителя української мови та літератури Гребінківської школи І.С.Корнієнко про значення Кобзаря для нашої духовності. У слухачів перехопило подих від читання “Причинної” Л.Ф.Сиротою, учителем української мови та літератури Гребінківської гімназії, декламаційну майстерність якої було відзначено на районному конкурсі читців. Потім привітали присутніх селищний голова Н.С.Збаращенко, помічник голови Васильківської районної ради  Т.А.Гладкова, завідувач сектору культури та туризму Васильківської РДА В.Г.Вовченко та вручили відзнаки й подарунки найактивнішим учасникам підготовки та проведення шевченківських заходів.

8

5 Зворушили слухачів наймолодші читці Варвара Шадура та Дар’я Волинська, бандуристка Софія Шевченко та скрипалька Олександра Трегуб. Зачарували своїм співом селищні народні аматорські колективи “Діброва” та “Обрій”, які виконали пісні на слова Т.Г.Шевченка. А пісня “По діброві вітер виє” була виконана acappella “золотим голосом Гребінок” – М.В.Терещенко. Поетеса Лілія Патарідзе читала “Заповіт” грузинською мовою та власні поезії, що відгукнулися в серці кожного. Не можна не згадати виступ М.П.Тарана, нашого краєзнавця, який доклав чимало зусиль для вивчення історії Гребінківщини, зокрема дослідив зв’язок Шевченка з нашою землею.

Завершився захід виконанням невмирущого “Реве та стогне Дніпр широкий”  та покладанням квітів від підприємств, організацій та установ селища до погруддя Т.Г.Шевченка.

Отож кожен з нас робитиме все, щоб нарешті справдилося сказане Великим Кобзарем у посланні “І мертвим, і живим, і ненарожденним…”:

Обніміте, брати мої, найменшого брата,

Нехай мати усміхнеться, заплакана мати,

Благословить дітей своїх твердими руками

І діточок поцілує вольними устами.

І забудеться срамотня давняя година,

І оживе добра слава, слава України.

7

1

В.М.Ковальчук, Ю.І.Школенко, І.С.Корнієнко

Категорія: Новини