• 03, четвер, Вересень 2015

01 вересня 2015 року відбулося засідання робочої групи, створеної рішенням виконавчого комітету від 13.07.2015 р. №42 щодо введення в дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території селища. На засіданні заслухали пропозиції членів групи про перейменування частини вулиць та провулків селища, та доручили краєзнавцю Тарану Миколі Полікарповичу підготувати обґрунтування на якій підставі зміни назв вулиць попадають  під вищезгаданий Закон України. Для обґрунтування підстав в перелік ввійшло 23 вулиці та 7 провулків (в переліку виділено жирним шрифтом):

П Е Р Е Л І К

вулиць та провулків по смт Гребінки

ВУЛИЦІ ПРОВУЛКИ
1.Архітектурна
2.Білоцерківська

3.Берегова

4.Блюхера

5.8Березня

6.Вишнева

7 Ворошилова

8.Гагаріна

9.Горького

10.Димитрова

11.Дружби

12.Жовтнева

13.Заводська

14.Західна

15.Зарічна

16.Затишна

17.Зоряна

18.Індустріальна 1. 8 Березня

2.Жовтневий 19.Калініна 20.Карла Маркса 3. Карла Маркса 21.Київська 22.Кірова 23.Квітнева

24.Комінтерна

25.Комсомольська

26.Корольова

27.Космічна

28.Котляревського

29.Котовського

30.Леніна

31.Ленінградська 4.Космічний

5.Ленінградський 32.Лермонтова

33.Лесі Українки

34. Лугова

35.Мирна

36.Мічуріна 6.Мічуріна 37.Молодіжна

38.Набережна

39.Незалежності

40.Островського

41.Партизанська

42.Перемоги

43.Польова

44.Прорізна

45.Пушкіна

46.Проектна

47.Південна

48.Північна

49.Радянська

50.Робітнича 7.1-й Партизанський

8.2-й Партизанський

9.Прорізний

10.Радянський 51.Садова 52.Свердлова

53.Сонячна

54.Спартаківська

55.Спортивна

56.Стаханівська

57.Суворова

58. 1Травня 11.1Травня

12.Площа 1 Травня 59.Устимівська 13.Устимівський 60.Франка 14.Франка 61.Фрунзе 15.Фрунзе 62.Червоноармійська 63.Чайковського 64.Чапаєва

65.Челюскінців

66.Чехова 16.Чехова 67.Чернишанська

68.Шевченка

69.Яблунева

70.Ярова

Шановні жителі селища!

Ми запрошуємо Вас взяти участь , спільно з депутатами, в обговоренні Закону України »Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та надавати свої пропозиції на розгляд робочої групи до виконкому Гребінківської селищної ради.

ПРОПОЗИЦІЇ

члена робочої комісії Тарана Миколи Полікарповича

з питань зміни назв вулиць у селищі Гребінки, згідно Закону  України про декомунізацію.

п/п

Теперішня назва вулиці

Пропозиція

1.

Леніна

Волі

знаходиться  в центрі  селища, була  заснована в кінці Х1Х ст. після побудови в селищі цукрового заводу. Під час урочистих  заходів на вулиці відбувалися демонстрації та мітинги жителів селища. Пропоную змінити назву вулиці Леніна на вулицю Волі.

2.

Фрунзе

Гайдамацька

знаходиться  в Східній частині селища. Поряд з вулицею на площі стояла Гребінківська Свято-Покровська церква біля якої під час перепочинку гайдамацький ватажок Микита Швачка готував своїх гайдамаків до штурму ополяченого міста Фастова. Пропоную змінити назву вулиці Фрунзе на вулицю Гайдамацьку.

3.

Котовського

Микити Швачки.

Знаходиться в Східній частині селища рядом з вулицею Фрунзе. Пропоную змінити назву вулиці Котовсьеого на вулицю Микити Швачки.

4.

Чапаєва

Просвіти

знаходиться в Східній частині селища в межах селищного кутка «Круглики». На цій вулиці в серпні місяці 1941 року в будівлі районногоНародного суду відбулися таємно від німецьких окупантів організовані українськими націоналістами збори молоді селища та сусідніх                                              сіл (понад 50 чоловік). Після зборів було створено Гребінківську націоналістичну підпільну антифашистську організацію, яка боролася з німецькими фашистами.

Пропоную замінити назву вулиці Чапаєва на вулицю Просвіти.

5 .

Калініна

Пилипа Шелеста.

знаходиться в межах селищного кутка «Ярок». Саме на цій вулиці народився і проживав корінний гребінківець Шелест Пилип Ізмайлович, керівник антибільшовицького опору в селищі, сотник Вільного козацтва. Козацька сотня Пилипа Шелеста в складі повстанців Мотовилівського отамана Гончара в 1919 році брала участь у звільненні Білої  Церкви  від більшовицьких окупантів.

Пропоную змінити назву вулиці Калініна на Пилипа Шелеста.

6 .

Радянська

князя Ярослава Мудрого.

знаходиться в центрі старих Гребінок і незаперечно пам’ятає немало історичних подій Аби зберегти древню історію нашого краю  пропоную змінити назву вулиці Радянська на вулицю князя Ярослава Мудрого.

7 .

Комінтерна

Йосипівську

знаходиться в межах селищного кутка Йосипи аби зберегти у пам’яті нащадків первинну куткову назву селища пропоную змінити назву вулиці Комінтерна на вулицю Йосипівську.

8 .

Ленінградська

Василя Симоненка

знаходиться в центрі старих Гребінок На вулиці в різні часи її існування проживали багато представників селищної інтелігенції, в їх числі педагогів. Пропоную змінити назву Ленінградської на ім’я відомого українського письменника і дисидента Василя Симоненка.

9 .

Ворошилова

гетьмана Брюховецького.

знаходиться в південній частині селища, була заснована в 50-их роках хх століття. В 1665 р. 15-тисячне військо гетьмана Брюховецького Біля селища у двох сутичках вщент розбило польське військо під командуванням князя Яблуновського і заставило тікати до самої Польщі. Пропоную змінити назву вулиці  Ворошилова на вулицю гетьмана Брюховецького.

1 0 .

Комсомольська

Павла Поповича

знаходиться в південній частині селища, Заснована в 50-их роках хх століття. Пропоную змінити назву вулиці Комсомольська на вулицю першого українського космонавта, який двічі побував у космосі, нашого земляка, уродженця міста Узина- Павла Поповича

1 1 .

Свердлова

Симона Петлюри

знаходиться в південній частині селища, заснована в 50-их роках ХХ століття. Пропоную змінити назву вулиці Свердлова на вулицю Симона Петлюри – визначного державного діяча і головного отамана УНР

1 2 .

Червоноармійська

Захисників України

знаходиться в північній частині селища, 19 липня 1941 року.  неподалік цієї вулиці біля Річки Протока відбувся останній бій загону прикордонників з фашистами при обороні селища. Пропоную змінити назву вулиці Червоноармійська на вулицю Захисників України

1 3 .

Суворова

полковника Івана Богуна

знаходиться в північній частині селища Пропоную змінити назву вулиці Суворова іменем  видатного козацького полководця полковника Івана Богуна.

1 4 .

Блюхера

Малорутецьку

знаходиться в північній частині селища на березі річки Рутка (з історичною назвою Малий Рутець) недалеко від її впадіння в в річку Протока. Пропоную змінити назву вулиці Блюхера на вулицю Малорутецьку.

1 5 .

Стаханівська

Січових стрільців

знаходиться в північній частині селища. Пропоную змінити назву вулиці Стаханівська на вулицю Січових стрільців, які під командуванням Коновальця влітку 1919 року звільняли селище від Більшовиків.

1 6 .

Кірова

Шадурівську

знаходиться в північній частині селища. Пам’ятна тим, що на цій вулиці до початку хх століття всі жителі вулиці мали прізвище Шадура від чого той селищний куток звався Шадурами. На вулиці також проживав гребінківський старшина Іван Шадура.  По цій причині пропоную Змінити назву вулиці Кірова на вулицю Шадурівську.

1 7 .

Дімітрова

Тараса Трясило

знаходиться в північній частині селища, На початку хх століття.  В 1630 році, організатор і керівник селянського  повстання Тарас Трясило розгромив біля Гребінок відбірне польське військо.

По цій причині пропоную змінити назву вулиці Димітрова на вулицю Тараса Трясило.

1 8 .

Спартаківська

Яцьківську

знаходиться в межах селищного кутка  «Яцьки». Куток отримав свою назву від жителів селища з часів селянського повстання під назвою «Коліївщина».

На цьому кутку проживав керівник Гребінківського гайдамацького загону Олекса Якименко, уродженець села Яцьки. Поряд з ним поселилися ще його друзів-гайдамаків з села Яцьки. Аби залишити в пам’яті нащадків цю історичну згадку я і пропоную змінити назву вулиці Спартаківська на вулицю Яцьківську.

19 .

Горького

Петра Могили.

знаходиться поряд з вулицею

Спартаківська. Поряд з цією вулицею

в глибоку давнину проходив шлях до сіл Устимівка, Пологи та Мазепинці. Саме по цьому шляху і подорожував Митрополит Петро Могила до заснованого ним села Пологи. А тому і пропуную змінити назву вулиці
Горького на вулицю Петра Могили.

2 0 .

Карла Маркса

гетьмана Івана Мазепи.

знаходиться на селищному кутку Новоселиця, по якому і проходить той згаданий шлях до села Мазепинці, яке і було батьківською спадщиною Славного гетьмана Івана Мазепи. Без сумніву саме цим шляхом і  подорожував до села Мазепинці Гетьман Іван Мазепа.  Пропоную змінити назву вулиці Карла Маркса на вулицю гетьмана Івана Мазепи.

d181d0bad0b0d0bdd0b8d180d0bed0b2d0b0d182d18c11 d181d0bad0b0d0bdd0b8d180d0bed0b2d0b0d182d18c100011

Категорія: Новини