• 15, вівторок, Жовтень 2013

Корисна інформація для споживачів про хімічну продукцію

Хімічна промисловість у наш час настільки розвинена , що вже неможливо уявити собі побут без звичних засобів гігієни , синтетичних миючих засобів ( порошків ), парфумерії , косметики і т . д . Але не можна забувати і про те , що , купуючи продукцію , необхідно звертати увагу і на інформацію , яку виробник розміщує на упаковці продукції .

Класифікація хімічної продукції включає в себе досить великий спектр видів продукції, в тому числі мийних та парфумерно-косметичних засобів. У складі будь-якої хімічної продукції є речовини, які в тій чи іншій мірі впливають на здоров’я людини.

Метою здійснення ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам. У цьому зв’язку, з урахуванням ступеня ризику та критеріїв, за якими визначається належність продукції до відповідних ступенів ризику, фахівцями Інспекції з питань захисту прав споживачів проводяться перевірки характеристик продукції, яка може бути небезпечна при її використанні.

Небезпечні речовини в миючих засобах - це поверхнево активні речовини (ПАР). ПАР є основою всіх миючих засобів: шампунів, рідкого мила, гелів для душу, піни для ванн. Особливість біологічної дії поверхнево-активних речовин полягає в тому, що вони можуть не тільки самі виявляти загальнотоксичну і алергенну дію на організм людини, але і підсилювати токсичність, канцерогенний вплив інших хімічних речовин, що входять до складу.

Відповідно до Технічного регламенту миючих засобів, затвердженого Постановою КМУ від 20.08.2008 р. № 717, дозволені до використання ПАР, біорозкладність яких не менше 80%.

Наявність у складі миючих засобів ПАР, фосфатів, фосфонатів, багатьох інших компонентів суворо контролюється, оскільки при перевищенні дозування організму людини може бути завдано істотної шкоди. Це, наприклад, наявність вільного лугу в милах, фтору в зубних пастах і багато ін. Наявність в кремах консервантів, емульгаторів і ароматизаторів теж не кращим чином впливає на наше здоров’я. Проблема ще й у тому, що якщо на етикетці зазначено той або інший інгредієнт - значить його присутність в зазначеній кількості дозволена або хоча б не заборонена законом, а товар може вважатися безпечним для здоров’я (якщо строго слідувати інструкції і дотримуватися техніки безпеки).

Не можна нехтувати інформацією, яку розміщує на маркуванні продукції виробник. Вимоги до маркування продукції встановлюються нормативними документами, відповідно до яких вона виробляється. Це інформація про найменування виробника, його місцезнаходження, товарний або фірмовий знак, склад продукції, призначення та спосіб застосування, запобіжні заходи, дату виробництва або кінцевий термін реалізації, терміні зберігання, відмітки про проходження дерматологічної перевірки та екологічної чистоти.

Термін придатності або зберігання миючих, парфюмерно-косметичних засобів - це інтервал часу, протягом якого виробник гарантує, що вироблена продукція зберігає свої споживчі властивості у разі додержання відповідних умов зберігання.

При неможливості розміщення за об’єктивними обставинами (малий розмір чи особливі форми і т.п.) всієї перерахованої вище інформації на упаковці, вона повинна бути надана споживачеві на листівках - вкладишах, ярликах тощо, які додаються до кожної одиниці продукції.

Відповідність вітчизняної продукції хімічної та парфумерно-косметичної промисловості вимогам законодавства України щодо безпеки для здоров’я людини повинні гарантувати підприємство - виробник шляхом дотримання технології, рецептури та постійним лабораторним контролем або постачальник імпортованої продукції шляхом дотримання вимог транспортування, умов і терміну зберігання, регламентованих специфікаціями фірми-виробника.

Контроль за поширенням миючих засобів, хімічної продукції, дотриманням технологій, рецептур, вимог транспортування і зберігання продукції щодо безпеки для здоров’я людини покладається на державні органи відповідно до повноважень, згідно з чинним законодавством.

Категорія: Новини