• 29th, П’ятниця, Січень 2016

29 січня 2016 року виповнилось 98 років з часу бою на станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках. Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.

29 січня 1918 р. загін молоді із числа добровольців (студенти, гімназисти) під тиском переважаючих сил російських більшовиків опинилася у центрі бою без належної підтримки, але вони не відступили. Оборонці Крутів полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Дивом врятувалися одиниці з числа добровольців. Цей подвиг став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.
Подвиг
героїв Крут навчає, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни.
Вшанування подвигу героїв бою під Крутами та інших пам’ятних дат боротьби за незалежність України має важливе значення для патріотичного виховання молоді, збереження пам’яті про боротьбу за волю України, зміцнення пошани українських громадян до незалежності України, формування єдиної української нації.

Вклонімося перед пам’яттю українських патріотів, які впродовж століть виборювали і нині борються за свободу, цілісність, незалежність Батьківщини.

Нині історія повторюється. На сході України – війна, яка забирає життя патріотів, таких же юних хлопців, як і тих, які в 1918 році боролися за майбутнє нашої країни. Це – подвиги в ім’я нашої свободи і права українців жити у власній країні.

Для нас кожен, хто проливає кров за нашу незалежність, кожен, хто віддає життя за наші мир і спокій – навіки залишається в пам’яті. І подвиги молодих хлопців, справжніх патріотів – це не просто наша історія, це приклад для кожного, хто серцем вірний Україні.

Слава Героям!

Селищний голова                                                                  Н.С.ЗБАРАЩЕНКО

Категорія: Новини