• 26, четвер, Листопад 2015

dsc09685Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.

Голодомор 1932-1933 років - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу.

Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення.
За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.

Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.
«Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.

Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, “власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків”.

Під час Голодомору 1932-1933 років в нашому  селищі була масова загибель людей від голоду і число їх становить близько тисячі чоловік.

Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об’єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам’яті жертв страшної трагедії.

28 листопада повсюди – в селах і містах – будуть звучати жалобні дзвони в пам’ять жертв Голодомору. Запалюватись свічки. Я впевнена, що кожен з нас, українців,кожен житель селища має запалити свічку і виставити її на вікно в пам’ять жертв Голодомору.

І цей вічний вогонь гартує нашу волю до перемоги, яка обов’язково буде.

З повагою

Селищний голова                                                                              ЗБАРАЩЕНКО Н.С.

Категорія: Новини